دوره آموزشی کارآفرینی و کسب و کار در مرکز آموزش فنی و حرفه ای خواهران شهرستان گرگان برگزار شد


دوره آموزشی شناسایی اصول راه اندازی کسب و کارهای متوسط و کوچک( SME) برای کارآموزان مرکز آموزش فنی و حرفه ای خواهران شهرستان گرگان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی مرکز آموزش فنی و حرفه ای خواهران شهرستان گرگان، پرستو حیدری رئیس این مرکز گفت: امروزه برای دستیابی به ثروت، رفاه و اشتغال،پرداختن به توسعه کارآفرینی امری اجتناب ناپذیر محسوب می شود.
وی افزود: کارآفرینی به عنوان پدیده نوین در اقتصاد نقش موثری در توسعه و پیشرفت اقتصادی کشورها یافته است.این مقوله مهم در اقتصاد رقابتی و مبتنی بر بازار نقش کلیدی داشته و به عبارت دیگر در یک اقتصاد پویا،ایده ، محصولات و خدمات همواره در حال تغییر بوده و این کار آفرین است که الگویی برای مقابله و سازگاری با شرایط جدید را به ارمغان می آورد.
حیدری تصریح کرد: بر این اساس مرکز آموزش فنی و حرفه ای خواهران شهرستان گرگان به عنوان متولی مهارت آموزی بانوان در شهرستان نقش بسیار مهمی در پیاده سازی نظام آموزشی مهارت و همچنین رفع نیازهای مهارتی جامعه ایفا کرده و از این طریق به کاهش بیکاری،افزایش کارآفرینی و اشتغال و در نهایت به تقویت نیروی کار توانمند کمک می کند.
وی در ادامه بیان کرد: این دوره آموزشی برای 17 نفر از کارآموزان شرکت کننده در اولین رویداد استارت آپی با گرایش صنایع دستی از 2 لغایت 16 شهریور ماه  به مدت 20 ساعت برگزار می شود و در پایان دوره نیز به هر یک از شرکت کنندگان گواهینامه بین المللی فنی و حرفه ای اعطا می شود.
 
تعداد بازدید کل :‌186
سه شنبه 8 بهمن سال 1398
مصادف با 1441/06/02 هجری قمری
مصادف با 2020/01/28 میلادی

: مناسبت امروز
-