کارگاه آموزشی سلامت باروری زنان در همه گیری کووید 19 در مرکز آموزش فنی و حرفه ای خواهران گرگان برگزار شد


به مناسبت هفته ملی سلامت بانوان، کارگاه آموزشی با موضوع سلامت باروری زنان در همه گیری کووید 19 با رعایت پروتکل های بهداشتی با حضور کارکنان و کارآموزان در مرکز آموزش فنی و حرفه ای خواهران شهرستان گرگان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی مرکز آموزش فنی و حرفه ای خواهران شهرستان گرگان، مهین رضایی رئیس مرکز گفت: امسال هفته ملی سلامت بانوان در شرایطی برگزار می شود که با همه گیری بیماری کووید 19 مواجه هستیم و اگر برای شکست این ویروس جدی هستیم، باید سلامتی و حقوق زنان را، برای رفاه حال خودشان ارتقا بخشیده و از آنان محافظت کنیم تا بتوانند بر پیشرفت و محافظت از سلامت جامعه سهیم باشند.
رویا وفادار مربی بالینی مامایی و مدرس کارگاه آموزشی گفت: بیماری کوید 19 که اصطلاحا با نام کرونا شهرت یافته یک عفونت ویروسی است که به بیماری همه گیر تبدیل شده و شرایط بحرانی را در سراسر دنیا ایجاد کرده است که 40درصد از مبتلایان دارای علایم خفیف یا بدون علامت هستند واهمیت جلوگیری از انتقال بیماری ، از طریق خود مراقبتی را تاکید کرد.
وی افزود: نگرانی های مرتبط با سلامت مادر و نوزاد در دوران بارداری و پس از زایمان در همه گیری این بیماری به مسولیت زنان در خانواده افزوده است. 
تعداد بازدید کل :‌132
دوشنبه 6 بهمن سال 1399
مصادف با 1442/06/11 هجری قمری
مصادف با 2021/01/25 میلادی

: مناسبت امروز
- سالروز حماسه مردم آمل